1396/05/10 13:53

پنج دلیل انتخاب سیستم هوشمند به جای سنتی

خانه. خانه هوشمند. بی ام اس.bms. روشنایی هوشمند


به غیر از مسائل و مباحث پیشرفته انتخاب سیستم هوشمند دلایل ساده و قابل فهم برای همگان وجود دارد که برتری این سیستم را در برابر سیستم‌ های سنتی و قدیمی نشان می‌دهد، پنج دلیل مهم آن عبارت است از :

کاهش کابل کشی

در سیم کشی سیستم سنتی هر خط روشنایی از تابلو برق به کلید، سپس از کلید به روشنایی متصل می‌شود در صورتی که در سیستم هوشمند هر خط روشنایی مستقیم به تابلو برق متصل می‌شود.

قابلیت انطباق

سیستم‌ های سنتی قابل تغییر نیستند و هیچ گونه انعطاف‌پذیری ندارند، یک کلید روشنایی در سیستم سنتی از ابتدا تا همیشه فقط یک عمل را انجام می‌دهد و قابل تغییر نیست، در صورتی که در سیستم هوشمند کلیدها می‌توانند با توجه به شرایط و خواسته کاربر عمل متفاوتی نسبت به قبل داشته باشند.

عدم وجود سناریو در سیستم سنتی

در سیستم‌ های سنتی هیچ گونه سناریو وجود ندارد بطور مثال در هنگام خروج از خانه نیاز به گشتن در تمام خانه و لمس کردن تک تک کلیدهای سنتی است؛ در صورتی که در سیستم هوشمند با فشردن یک کلید، حتی خارج از خانه (حتی بدون فشردن هیچ کلیدی و به صورت هوشمند) می‌توان سناریو خروج را فعال نمود.

امنیت سیم کشی ساختمان

در سیستم سنتی وجود سیم‌ کشی‌ های عمودی در درون دیوار (برق ۲۲۰ ولت) بسیار خطرناک می‌ باشد (ایران به علت کوبیدن میخ در دیوار و برخورد با سیم برق سالانه حدود ۵ کشته می‌دهد). این در صورتی است که در سیستم سیم کشی خانه هوشمند هیچ گونه سیم برقی درون دیوارها نیست و فقط یک کابل شبکه با ولتاژ بی خطر ۲۴ ولت درون کلیدها و اجزا سیستم هوشمند می‌گردد.

عدم هماهنگی

وجود سیستم‌ های گوناگون مختلف در یک سیستم سنتی باعث گیج شدن کاربر و عدم رضایت او می‌شود؛ در صورتی که در سیستم هوشمند می ‌توان سیستم‌ های الکتریکی و مکانیکی خانه را در یک مجموعه یکپارچه قرار داد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :