1396/05/28 15:26

نور وظیفه ای و تاکیدی

این نور کوچک تر و متمرکزتر از نور عمومی است. زمانی که کاری می کنید، شما به نور وظیفه ای دور و برتان نیاز دارید. درواقع برخی آن را نور اداری می نامند. نورپردازی وظیفه ای، زمانی که کاری را انجام می دهید که نیاز به نور بیشتری دارد، مثل مطالعه کردن، آشپزی کردن، نوشتن، دوختن و بسیاری چیزهای دیگر به بینایی شما کمک می کند. نور وظیفه ای فقط زمانی خوب کار می کند که به عنوان یک نور متضاد استفاده شود؛ برای مثال اگر شما اتاقی کم نور دارید که یک چراغ رومیزی در آن روشن است، نسبت به زمانی که کل اتاق با نور درخشان تری روشن شده، نور در آن محدوده مفیدتر و با خیره کنندگی کمتر همراه خواهد بود .

نور وظیفه ای به تحریک طبیعی مغز شما کمک کرده و این تضاد نور شما را هوشیارتر و متمرکزتر می کند. درواقع به شما کمک می کند جزئیات بیشتری را در کارتان ببینید و نتایجی باکیفیتی بالاتر خلق کنید. می توانید از چراغ ها یا آباژورهای رومیزی ثابت و با بازوی متحرک یا آباژورهای ایستاده روی میز کارتان یا کنار میزها و در کنار مبل تان استفاده کنید. نورهای زیر کابینت های بالایی روشنایی مورد نیاز برای خرد و تمیز کردن را تامین می کنند، نورهای کنار میز توالت برای بهتر دیدن چهره و همین طور پرو لباس می توانند شما را یاری کنند. چراغ های آویز می توانند به صورت مستقیم روی فضای کار آویزان شوند. این نوع چراغ ها برای دفاتر کار با میزهای ردیفی، جزیره آشپزخانه و محدوده بازی و انجام تکالیف در اتاق کودکان مناسب هستند .

نور پردازی تاکیدی در نورپردازی داخلی ساختمان، نورهای بسیار متمرکزی هستند که هدف شان هدایت دید به سمت نقاط کانونی است. نور تاکیدی راهی برای افزودن استایل و احساس به خانه شماست. این نورها می توانند بخش هایی از خانه که می خواهید نمایش دهید را روشن کنند در حالی که بخش های دیگر در سایه قرار داشته باشند. از نور تاکیدی می توانید برای کارهای هنری، نمایش قفسه کتاب، تکه ای از مبلمان، کلکسیون ها و بخش هایی از معماری خانه تان استفاده کنید.

نور تاکیدی فضایی فریبنده ایجاد می کند و احساس تاثیرگذاری و اهمیت تصاویری که به نمایش گذاشته شده اند را تداعی می کند. این نوع نورپردازی برای موزه ها، ساختمان های تاریخی و نمایشگاه های هنری نیز کاربرد دارد. چراغ های دیوارکوب برای طراحی نور تاکیدی بسیار مناسب هستند و با سایزهای مختلفی که دارند به شما در برجسته کردن تکه های کوچک یا بزرگ آثار هنری کمک می کنند. نورهای نقطه ای مثل هالوژن ها اغلب برای نورپاشی بر سطح دیوار استفاده می شوند

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :