1396/04/24 17:56

سیم کشی آیفون تصویری

آیفون.آیفون تصویری.پنل. پنل آیفون.گوشی واحد


سیم کشی آیفون های تصویری

برای انجام عملیات سیم کشی آیفون های تصویری باید از هر کدام از واحدها ۴ رشته سیم به پنل منتقل شده باشد. مگر در زمانی که بخواهیم آیفون صوتی را با آیفون تصویری جایگزین  کنیم بدون تعویض سیم کشی که در ادامه توضیح خواهیم داد

در پشت مانیتور از قسمت بالا ۴ پین برای اتصال به پنل و ۴ پین در قسمت میانی  برای ارتباط داخلی و ۷ پین در قسمت پایینی برای حافظه تصویر وجود دارد ( در صورت عدم استفاده از حافظه تصویر لازم است تا  پین های ۳ و ۴ بوسیله جامپری که همراه مانیتور قرار دارد اتصال کوتاه شود ) . به همراه هر مانیتور سوکت ۴ سیمه ارائه می شود که رنگ سیم های آن به ترتیب قرمز؛ آبی ؛ زرد و سفید می باشد . در ۴ پین قسمت بالایی پشت مانیتور شماره سیم های آنرا به ترتیب از بالا  1، 2، 3 و 4  در نظر بگیرید که ۱=قرمز و ۲=آبی و ۳=زرد و ۴=سفید است .تمامی سوکت های اتصال به مانیتور و پنل به شکلی طراحی شده اند که اشتباه جا نمیروند.  

 باید دقیقآ سیم های1، 2، 3 و 4  هر مانیتور به قسمت سوئیچر پنل سمت زنگ همان

واحد مربوطه اتصال پیدا کند ( به وسیله سوکت ۴ سیمه ای که رنگ سیم های آن نیز قرمز آبی زرد سفید است ) به این شکل که سیم رنگ قرمز مانیتور را  به سیم قرمز پنل و سیم آبی رنگ مانیتور را به سیم آبی رنگ پنل و سیم زرد رنگ مانیتور را به سیم  زرد رنگ پنل و سیم  سفید رنگ مانیتور را  به سیم سفید رنگ پنل و در مرحله ی بعد سوکت را در محل مربوطه نصب کرد.

لازم به تذکر می باشد  که در برخی از پنل ها ( مثل پنل های تک واحدی ) برای اتصال سیم های مانیتور به جای سوکت از پیچ استفاده شده است که باید به شماره درج شده روی آنها دقت کرد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :