1396/02/06 13:55

قفل دیجیتال

 

قـفل دیجیتال محصولی است کـه بـر روی انواع درب های ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان به قـفل ، افزایش امنیت ، زیبایـی و قفل کردن درب نصب می گردد و با سیستم های متنوع امنیتی که در آن بکار رفته آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای کاربر به ارمغان می آورد.

قـفل دیجیتال محصولی است کـه بـر روی انواع درب های ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان به قـفل، افزایش امنیت، زیبایـی وقفل کردن درب نصب می گردد و با سیستم های متنوع امنیتی که در آن بکار رفته آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای کاربر به ارمغان می آورد. برای دسترسی بـه قفل دیجیتال علاوه بر رمز می توانید با استفاده از کـارت، کلید مغنـاطیسی و یا اثـر انگشت خود به قفـل دسترسی داشته باشید. این محصول دارای امکاناتی است که می تواند امنیت خانه شما را تامین نماید تا از سختی کار وامنیت پایین قفل های سنتی رهایی یابید.از مزایای این قفل های الکترونیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

با وجود این مدل قفل های الکترونیکی دیگر نگران گم کـردن کلید منزل خود و یا جـا گـذاشتن آن در مکـانهای عمومی نخواهید بود و دیگر استرس ماندن پشت درب منزل خود را نخواهید داشت.

با وجـود این مـدل قفل های دیجیتال دیگر نیازی نیست که هر باری که از منزل خود خارج می شوید درب منزل خود را قـفل کنید، بـا استفاده از این مـدل قفل های الکترونیکی بعد از هر بار بسته شدن درب دستگاه به صورت خودکـار قفل می شود واز خارج از مـنزل کسی نمی تواند به قفـل شما دسترسی داشته بـاشد و آن را باز کند، ولی از داخـل مـنزل بـه راحتی می توانید با استفاده از دستگیره درب را باز کنید.

 

سیستم قفل اتوماتیک موجود در قفل های دیجیتال

بعد از بسته شدن درب، قفل دیجیتال به صورت خودکارقفل می‌شود ودیگر کسی ازخارج بدون مجوزنمی‌تواند وارد شود، ولی ازداخل با کشیدن دستگیره قفل الکترونیکی، درب باز می‌شود.

در صورت تمایل می‌توانید این سیستم را در قفل دیجیتالی هر وقتی بخواهید فعال یا غیرفعال نمایید.

 

سیستم ورودی دوبل اثر انگشت و رمز در قفل دیجیتال

با فعال کردن این سیستم در قفل دیجیتال برای ورود علاوه بر وارد کردن رمز باید اثر انگشت را نیز شناسایی کرد. در غیر این صورت درب را به هیچ عنوان نمی توان باز نمود. این کار به امنیت بیشتر قفل های الکترونیکی کمک می نماید.

 

کدهای تصادفی در قفل دیجیتال

قبل از وارد کردن رمز در قفل دیجیتال، دستگاه به شما دو عدد تصادفی می‌دهد. برای آنکه رد اثر انگشت شما بر روی تمامی اعداد قفل الکترونیکی باشد و نتوان رمز شخصی شما را به هیچ وجه تشخیص داد.

 

قفل دیجیتال بلوتوثی

با استفاده از یک گوشی موبایل بلوتوث دار و سیستم قفل هوشمند بلوتوثی نیازی به کلید نیست. فقط کافیست قفل دیجیتال درب را روی گوشی خود تنظیم کنید و به محض نزدیک شدن در محدوده فرکانسی مورد نظر جهت اتصال بلوتوثی، قفل دیجیتال بلوتوثی فعال شده و درب را باز می کند.

 

حال اگر گوشی خود را گم کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

 کافیست یک گوشی دیگر را با بلوتوث آن هماهنگ کنید. از آنجا که می توان برای برقراری ارتباط بلوتوثی، رمز در نظر گرفت پس احتمال دزدی تقریبا به صفر می رسد.

سیستم های بیومتریک محبوب در استفاده امروز عبارتند از به رسمیت شناختن عنبیه، تشخیص صدا، سیستم تشخیص اثر انگشت. به رسمیت شناختن عنبیه بسیار دقیق اما بسیار پر هزینه است و از طرفی اسکن چشم انسان یک مسئله حساس و دشوار است. سیستم تشخیص صدا روشی معمولی اما بسیار گران قیمت است. بیماری، خشونت صدا، و یا دیگر مشکلات گلو باعث اختلال در تشخیص صدا می گردد که از نقص های این سیستم می باشد. سیستم تشخیص اثر انگشت، ورود به محیط به وسیله اسکن اثر انگشت است که به طور کلی روشی عملی، دقیق ومقرون به صرفه برای اجرا شدن می باشد.

 

قفل های دیجیتال بیومتریکی اثر انگشت مزایای فوق العاده ای نسبت به قفل های دیجیتال معمولی منزل، قفل های ترکیبی درب، قفل هایی دیجیتالی با صفحه کلید و یا کارت خوان دارند از جمله امنیت، راحتی و سرعت.

 

در این سیستم برای شناسایی اثر انگشت باید جریان خون در دست گردش داشته باشد وگرنه قفل الکترونیکی اثر انگشت را شناسایی نمی‌کند. مطالعات اخیر در بیومتریک نشان داده است که روش اثرانگشت بیومتریک در مقایسه با روش های دیگر بیومتریک، دارای اسکنر دقیق تر و مقرون به صرفه تر است. امکان نفوذ به سیستم بیومتریکی اثر انگشت تنها یک در یک میلیاردم است که این به معنای آن است که ورود افراد ناشناس به خانه یا محل کارغیر ممکن است.

 

قفل های دیجیتال بیشتر در کجا استفاده می شوند؟

 

از قفل دیجیتال معمولا در ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها، ادارات و مدرسه استفاده می شود که می توان تعدادی قفل دیجیتال را در سراسر ساختمان در مناطق مختلف و یا در برخی از درب های داخلی برای دسترسی مستقل مراقبین ، پرستاران و نصب کرد .

 

مزایای قفل دیجیتال در مقایسه با قفل با کلید چیست؟

 

قفل درب دیجیتال را می توان در هر زمان برنامه ریزی کرد.

واقعیت این است که قفل درب دیجیتال به راحتی و به سرعت می تواند برنامه ریزی شود بدان معنی است که اگر امنیت به خطر بیافتد و یا تغییری در کارکنان مجموعه اتفاق بیافتد به راحتی با تغییربرنامه قفل می توان امنیت آن را تضمین کرد. به عنوان مثال در صورت استفاده از قفل دیجیتال در مدارس می توان با پایان ترم تحصیلی برنامه قفل را تعویض نمود. همچنین از ورود دانش آموزان یا معلمان به قسمت های خاص جلوگیری کرد.

همین امر برای امنیت خانه هایی که در آن پرستار یا مستخدم استخدام می شوند نیز می تواند مفید باشد و درصورت پایان قراردادکار یک پرستار یا مستخدم و. باید برنامه قفل دیجیتال را عوض کرد.

بعضی از مکان ها ممکن است تنها نیاز به امنیت در زمان خاص داشته باشند که در این صورت قفل درب دیجیتال را می توان به عبور آزاد در طول روز تنظیم کرد، و پس پایان ساعات اداری برنامه ریزی کرده و کد را تنها در اختیار افرادی که در ساختمان باقی می مانند قرار داد.

 

چه نوع از قفل های دیجیتال در دسترس هستند؟

 

شما می توانید انواع مدل های قفل دیجیتال را بسته به سطح امنیت مورد نیاز خود ، محلی که می خواهید در آن استفاده کنید و با توجه به بودجه خود و قیمت قفل دیجیتال ، قفل دیجیتال مناسب خود را انتخاب کنید . قفل دیجیتال را می توان در طیف وسیعی از درب، از جمله چوب و UPVC نصب کرد .

قفل درب دیجیتال قادر به حفاظت و تحمل حملات خشونت آمیز است و می توانید سال ها از آنها استفاده کنید.

 

معرفی چند ویژگی قفل های هوشمند

1- در صورتی که از قفل ضد سرقت هوشمند کارتی استفاده میکنید نیز نگرانی بابت حمل کارت های ورودی آن نخواهید داشت شما میتوانید با سفارش کلید کارت های برچسبی کارت مخصوص ورودی خود را به موبایل و یا وسایلی که همیشه همراهتان هستند بچسبانید و همواره همراه خود داشته باشید.

 

2- در صورت درخواست شما میتوان کارت متروی شما را به کارت ورودیتان تبدیل کرد تا از کارت مترو برای ورود به منزلتان نیز استفاده کنید

 

3- اگر دقت کرده باشید ضعف قفل های معمولی در زیر صفحات داخلی و خارجی قفل می باشد این در حالی است که قفل ضد سرقت هوشمند در زیر صفحات داخلی و خارجی خود دو صفحه ی فلزی محکم و بزرگ دارد که با پیچ های مخصوصی به هم دیگر متصل شده اند و مقاومت درب را چندین برابر می کنند.

 

4- تمامی قفلهای ضد سرقت ریموت کنترل مخصوص به خود را دارند که در صورت تمایل میتوانید آنرا نیز سفارش دهید.

 

5- در صورتی که به طور متوسط 10 بار در روز از قفل درب ضد سرقت خود استفاده نمایید باتری های به کار رفته شده در قفل میتوانند تا یکسال پاسخگوی نیاز شما باشند و این نشان از کم مصرف و بهینه بودن مصرف این قفل ها می باشد.

 

6- در صورتی که شارژ باتری های به کار رفته شده در قفل ضد سرقت رو به اتمام باشد دستگاه یک هفته الی ده روز مانده به اتمام باتری ها به شما اخطار های لازم جهت جایگزین کردن باتری ها را می دهد.

 

7- درصورتی که هنگام آلارم دهی قفل ضد سرقت در منزل نبودید و یا به آنها توجهی نکردید و شارژ باتری ها تمام شد شما میتوانید با استفاده از کلید یدکی که توصیه ما بر این است که این کلید را در جایی خارج از خانه قرار دهید استفاده کرده و وارد منزل خود شوید.

 

8- در صورتی که شارژ باتری های به کار رفته شده در قفل درب ضد سرقت تمام شده بود و کلید یدکی آن نیز در دسترس شما نبود میتوانید با استفاده از یک باتری کتابی و رابطی که بر روی قفل قرار دارد برق موقتی به قفل رسانده و با استفاده از رمز عبور، اثر انگشت و یا کارت های عبوری درب ضد سرقت را باز نمایید و سپس اقدام به جایگذین کردن باتری های نو با قدیمی کنید.

 

9- سیستم ضد سرقت قفل به گونه ای تعبیه شده است که در صورتی که ضربه شدیدی به درب یا به قفل وارد شود آژیر خطر آن به صدا درامده و تا یک دقیقه نیز ادامه خواهد داشت.

 

10- در صورتی که درب ضد سرقت بیشتر از حد معمول باز بماند قفل ضد سرقت با سه بار اعلان شما را مطلع مینماید.

 

11- قفل های دیجیتال همگی قابلیت نصب بروی درب ضد سرقت راست باز شو و چپ باز شو را دارند.

 

12- در صورتی که دمای محیطی که قفل ضد سرقت در آن به کار رفته است از 55 درجه سانتی گراد بیشتر شود سیستم اعلام حریق آن به صورت اتوماتیک فعال شده و شما را مطلع میسازد.

13- سیستم ضد شوک، که در صورت وارد کردن ولتاژ غیر مجاز به دستگاه سیستم قفل الکترونیکی بصورت خودکار برای چند ثانیه خاموش می‌شود.

 


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :