1396/10/03 12:19

انواع برد ها کنترل در تابلوروان

تابلوروان.ماژول. ال ای دی.ماژول تابلو روان

برد های کنترل ساده یا Monochrome

برد های کنترل طیف دار یا Grayscale

برد های کنترل فول کالر یا Full Color

برد کنترل تابلو روان از نوع ساده یا  Monochrome تنها توانایی راه اندازی پیکسل های صفحه نمایش را به صورت  ON و  OFF دارد. به این معنی که هر  LED یا خاموش است و یا روشن. واژه  Monochrome به معنی تک رنگ است اما اغلب این نوع برد ها بر خلاف نامشان توانایی تولید تعداد رنگ های بیشتری را نیز دارند اما این رنگ ها را با روشن و خاموش کردن  LED
LED های ماژول  led به صورت  ON و  OFF تولید می کنند و قابلیت کم و زیاد کردن نور هر پیکسل را ندارند. لذا رنگ هایی که تولید می کنند فقط رنگ های اصلی قرمز، سبز، آبی و ترکیب های آن ها یعنی زرد، بنفش، فیروزه ای و سفید است. البته تولید این رنگ ها به شرطی است که هر پیکسل در ماژول led دارای LED های لازم با رنگ های اصلی باشد. از این نوع برد ها برای راه اندازی ماژول  led تک رنگ، سه رنگ و هفت رنگ استفاده می شود.

برد کنترل تابلو روان طیف دار یا  Grayscale توانایی تغییر نور هر  LED را در ماژول تابلو روان دارد. در این برد ها با تغییر نور هر  LED از صفر تا حداکثر می توان سایه های موجود در تصویر را نمایش داده و تصاویری با عمق را ایجاد نمود. قدرت هر برد کنترل در این دسته با مقدار Grayscale برد مشخص می شود. به عنوان مثال بردی با Grayscale  برابر با 256 توانایی تغییر نور  LED در 256 مرحله را دارد و این به این معناست که نور هر  LED از صفر تا حداکثر را در طی 256 مرحله تغییر می دهد و  بردی با  Grayscale برابر با 1024 توانایی تغییر نور LED در 1024 مرحله را دارد و این به این معناست که نور هر  LED از صفر تا حداکثر را در طی 1024 مرحله تغییر می دهد و لذا قدرت تفکیک بهتری دارد. این نوع برد ها اغلب به صورت تک رنگ عرضه می شوند اما بعضی از آنها توانایی راه اندازی ماژول  led با دو رنگ LED در هر پیکسل را دارند.

برد کنترل تابلو روان فول کالر در واقع نوعی برد کنترل طیف دار است که توانایی راه اندازی ماژول led با سه رنگ  LED در هر پیکسل را دارد و اغلب در تابلو روان فول کالر و یا در تلویزیون های شهری استفاده می شود. مثلاً برد کنترل فول کالر با عدد Grayscale برابر با 256 توانایی تولید حدود 16 میلیون رنگ را دارد. چون این برد کنترل توانایی تغییر نور هرLED  را در 256 مرحله دارد لذا اگر ماژول  led از نوع  RGB باشد،  LED سبز 256 نور سبز متفاوت، LED  قرمز 256 نور قرمز متفاوت و LED آبی 256 نور آبی متفاوت را نمایش می دهند پس 256 رنگ سبز ضربدر 256 رنگ قرمز تعداد 65,536 رنگ متفاوت را ایجاد کرده و این تعداد رنگ ضربدر 256 رنگ آبی تعداد 16,777,216 رنگ متفاوت را ایجاد می کند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
آمار مراجعات
مهمان :  584
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  99
دیروز :  9
کل مشاهده :  67522