1396/04/27 10:58

دات پیچ چیست؟

تابلو. تابلوروان. تابلوروان فول کالر.ال ای دی 
دات پیچ
به فاصله مرکز تا مرکز LED ها در تلویزیون شهری دات پیچ گوینددات پیچ با حرف P و یک عدد پس از آن (برحسب میلی متر) بیان میشود. مثلا P10 بیانگر تلویزیون شهری است که فاصله LED ها یا پیکسل ها در آن 10میلی متر است.

فضای باز یا فضای بسته؟
همچنین باید بدانیم که تلویزیون شهری را برای نمایش در فضای باز یا فضای بسته میخواهیم. منظور از فضای بسته محیط داخل سالن مانند تالار است. همچنین منظور از فضای باز فضای بیرون و محیط باز است.

اندازه (ابعاد): اندازه تلویزیون شهری من باید چقدر باشد؟

به عنوان یک قانون کلی اگر تلویزیون شهری LED شما در فاصله دورتری نصب شود باید اندازه نوشتار آن هم بزرگ باشد. لذا بایستی تلویزیون شهری LED بزرگتری داشته باشد. سرعت عبور افرادی که بیننده تلویزیون شهری شما هستند ارتباط مستقیمی با اندازه نوشتار تلویزیون شهری LED دارد. هرچه سرعت بیننده ها بیشتر باشد نوشتار هم باید بزرگتر باشد.

تاثیر فاصله بر اندازه تلویزیون شهری به یاد داشته باشید، اگر تلویزیون شهری خود را بیش از حد بزرگ کنید، پول شما به هدر رفته است.

اگر تلویزیون شهری خود را بیش از حد کوچک کنید هم پول شما به هدر رفته ست!!

اندازه تلویزیون شهری مناسب خود را پیدا کنید!

زاویه دید:

زاویه دید هم از پارامتر های LED است که در دیده شدن یک پیکسل یا LED و در نهایت روی کل تلویزیون شهری موثر است.

در حالی که همه دیود ها نور آزاد می کنند اغلب آنها این کار را به طور موثری انجام نمی دهند یک دیود معمولی ماده نیمه رسانا خودش مقدارزیادی انرژی نوری جذب می کند .LED   ها به نحوی ساخته می شوند که نور را در جهت خاصتی متمرکز می کند.همانطور که در نمودار می بینید اغلب نور تولید شده در کناره دیود از طریق قسمت گرد بیرون می آید.

 LED  ها مزایای زیادی برلامپهای معمولی دارند. یکی از آنها این است که آنها فیلامان ندارند که بسوزد بنابر این عمر طولانی دارند. به علاوه حباب پلاستیکی شان دوامشان را بیشتر می کند و همچنین خیلی راحت در مدارهای الکترونیکی قرار می گیرند.

اما مزیت اصلی آنها کیفیت آنها است در مقایسه با لامپهای معمولی فرآیند تولید نور باعث تولید مقدار زیادی گرما نمی شود (فیلامانی برای گرم شدن ندارد برای تولید نور باید فیلامان گرم شود(

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
آمار مراجعات
مهمان :  631
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  100
دیروز :  9
کل مشاهده :  67523