1396/04/26 11:42

تفاوت LED کلاهی و LED اوال

تابلوروان.ماژول. ال ای دی.ماژول تابلو روان

قبل از اینکه به بیان تفاوت این دو بپردازیم می خواهیم تا اندکی در موردشان صحبت کنیم.

ال ای دی کلاهی در زبان انگلیسی “straw hat led”نامیده می شود که کلمه “straw hat” به معنی نوعی کلاه حصیری می باشد و به علت شباهتی که بین این ال ای دی و آن کلاه وجود داشت به آن led کلاهی گفته شده است. در مورد ال ای دی اوال نیز کلمه “oval” در زبان انگلیسی به معنی “بیضی” می باشد و از آنجایی که سطح مقطع led های اوال بیضی شکل است این نام را بر رویشان گذاشته اند.

 

از نظر شکل ظاهری ال ای دی های کلاهی به مانند اکثر led های دیگر دارای سطح مقطعی دایره ای شکل هستند. کلاهک آنها نیز بی رنگ است و در حالت خاموش نمی توان از ظاهرشان متوجه شد که نورشان چه رنگی است. اما همانطور که گفتیم ال ای دی های اوال سطح مقطعی بیضی شکل دارند و کلاهک آنها به رنگ نوری است که از خود متصاعد می کنند.

 

مقایسه led کلاهی و اوال

از نظر زاویه دید led های اوال زاویه دید بیشتری نسبت به led های کلاهی دارند و این امر در طول روز که نور طبیعی بیشتر است باعث می شود که اگر با زاویه (از کنار) به تابلو هایی که با ال ای دی اوال ساخته می شوند نگاه کنید نور بهتری داشته باشند. البته در شب و یا حتی سایه این تفاوت چندان به چشم نمی آید.

از نظر زیبایی نور ال ای دی های کلاهی دارای نوری درخشان تر هستند و حتی زمانی که تابلو خاموش باشد جلوه خوبی دارند در حالی که تابلو های ساخته شده با ال ای دی اوال در حالت خاموش این ویژگی را ندارند.

 

از نظر قیمت نیز در کیفیتی برابر led های کلاهی قیمت کمتری نسبت به led های اوال دارند.

حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که با توجه به مزایا و معایبی که ذکر شد چه نوع ال ای دی ای بهتر است در ساخت تابلو led ثابت به کار رود؟ هر چند که این موضوع به سلیقه و نظر تابلوساز و مشتری مربوط می شود اما می توانیم بگوییم که مطابق تجربیات ما و آمارهایی که از همکاران سراسر کشور در اختیار داریم حدود ۷۰ درصد تابلوهای ثابت led با ال ای دی کلاهی ساخته می شوند و مابقی آنها با ال ای دی اوال.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
آمار مراجعات
مهمان :  566
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  94
دیروز :  9
کل مشاهده :  67517