1397/01/26 14:44

فناوری EXIR

نحوه انتشار نور  IR دردوربین مداربسته قدیمی به نحوی است که منجر به ایجاد یک الگوی دایره ای شکل از نور بر روی تصویر می شود و روشنایی بیشتر در مرکز تصویر متمرکز است.

Hikvision، یکی از بهترین برندهای موجود در بازار جهانی در زمینه تولید دوربین مداربسته  و لوازم جانبی آن است. این شرکت فناوری  EXIR را ابداع نموده است. در این سیستم از پیکربندی لنز برای ایجاد الگوی نور مستطیلی و با پراکندگی یکنواخت استفاده شده است. سیستم  EXIR در برخی از دوربین های  AHD و تحت شبکه وجود دارد.

یکی از مهمترین عوامل در فن آوری  LED های IR، کیفیت و نحوه انتشار نور است که تعیین کننده قدرت و بردنورمنتشر شده برای ایجاد تصاویری با وضوح بالا است. در مقایسه با  LED های قدیمی IR، که دارای خروجی نور 750 mv هستند اکسیر دارای قدرت خروجی نور 1050 mv است.

مزایای فناوری Exir

منبع نور بسیار کارآمد با استفاده از  LED های پرنور

با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی انتشارنوردر فناوری  EXIHikvision با افزایش بیش از 30٪ بهره وری روشنایی نسبت به  LED های  IR قدیمی تر روبرو هستیم. و شاهد هیچگونه هدررفت نور نیستیم.

استفاده از  LED های پیشرفته با ساختار مستطیلی شکل به منظور داشتن حداکثر بهره وری از نور

به منظور استفاده بهینه ازنور مادون قرمز منتشر شده، در دوربین های هایک ویژن با قابلیت EXIR، نور در فرم های مستطیل شکل منتشر می شود. این ویژگی باعث بهبود کیفیت تصویر و افزایش بهره وری از نور موجود و کاهش آلودگی های نوری موجود در محیط می گردد.

ایجاد روشنایی یکپارچه در تصویر

در این فناوری نور به صورت یکنواختی توزیع می گردد. بنابراین در این سیستم نقائص و کاستی های معمول سیستم نورپردازی موجود در سیستم های قدیمی تر اعم از تمرکز بیش از حد نور در مرکز و عدم رسیدن نور به گوشه های تصویر وجود ندارد.

ذخیره انرژی

در شرایط مشابه و با استفاده از جریان 1 آمپر، نرخ سرعت تبدیل فوتوالکتریک در اکسیر 21 در صد نسبت به تکنولوژی قدیمی تر افزایش یافته وبه 40 درصد رسیده است. منظور از انتقال فوتوالکتریک انتشار الکترون ها یا دیگر حامل های آزاد در زمانی است که نور بر روی یک ماده می تابد. الکترون هایی که از این طریق منتشر می شوند، می توانند فوتوالکترون نامیده شوند. این امر منجر به افزایش صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.

توزیع حرارتی یکنواخت

به دلیل وجود مقاومت حرارتی بسیار کمتر در طراحی ساختار و توزیع حرارتی بهتر در فناوری EXIR در دوربین مداربسته hikvision مشکل مربوط به داغ شدن LED ها برطرف شده است .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :