از تمام لحظات زندگیت لذت ببر، خانه تو خانه هوشمند است

 

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی به طور مداوم شاهد ظهور فناوریهای جدید در عرضه های گوناگون زندگی هستیم. صنایع ساختمانی از این قاعده مستثنی نیست و تکنولوژی با سرعتی قابل توجه و خیره کننده در راستای نیاز ساکنان ساختمان ها، پای به این عرصه نهاده است .

یکی از این تکنولوژی ها سیستم خانه هوشمند است که می توان با استفاده از آن روشنایی،سرمایش و گرمایش،پرده ،صوت و تصویر، امنیت، پیریزها، لوازم آشپزخانه، آبیاری گیاهان و سایر تجهیزات الکترونیکی را کنترل و برنامه ریزی کرد .

ارمغان خانه هوشمند راحتی ،لوکس بودن ، آسایش و کنترل یکپارچه کلیه تجهیزات می باشد .

روشنایی :

از ریموت کنترل یا موبایلتان امکان کنترل کلیه خطوط روشنایی منزل برایتان فراهم است.قبل از خوابیدن میاز نیست برای یافتن چراغ های روشن جستو جو کنید.کافی است نگاهی ب صفحه گوشی موبایلتان بیندازید .

سرمایش و گرمایش :

لذت ورود به خانه ای خنک در روزهای گرم تابستان را تجربه کنید.اندکی قبل از رسیدن،سیستم هوشمند،دمای منزل را طبق دمای دلخواهتان تنظیم می کنید

پخش موسیقی :

در هر نقطه ای از منزل ب البوم موسقی تان دسترسی دارید.سیستم هوشمند می تواند برای زمان بیدارشدن از خواب،مهمانی و...موسیقی های دلخواهتان را به فضای موردنظر انتقال دهد

کنترل با صفحه های لمسی،گوشی،تبلت ...:

چه در منزل حضود داشته باشید چه خارج از منزل،کنترل سیستم هوشمند زیر انگشتان شماست.با انواع صفحات لمسی،گوشی ها تبلت هایandroidوappleمی توانید سیستم هوشمند منزل خود را مدیریت کنید

درب پارکینگ :

با باز شدن درب پارکینگ، سیستم هوشمند متوجه ورود شما به خانه گردیده و با روشن کردن چراغ های مسیر شما را به سمت پارکینگ خود راهنمایی می کند .

دوربین امنیتی :

علاوه بر امکان مشاهده دوربین های امنیتی در هر نقطه ای از دنیا، با خانه هوشمند آرشید می توانید در زمان مشاهده موارد غیر عادی واکنش نشان دهید. به طور مثال تمام چراغ های منزل را روشن و خاموش کنید و یا سیستم دزدگیرتان را فعال کنید .

پرده برقی :

کنترل پرده برقی خانه خود را به سیستم بسپارید. با اجرای سناریوی خواب شبانه، در کنار سایر تنظیمات سیستم هوشمند، پرده ها نیز بسته می شوند و به هنگام بیدار شدن از خواب، پرده ها به آرامی کنار می روند تا در محیطی مطلوب از خواب بیدار شوید .

سینمای خانگی :

برای انتخاب فیلم دلخواهتان، از منوی در نظر گرفته شده در سیستم، جلد فیلم را مشاهده و اطلاعات فیلم را بررسی کنید. با شروع پخش فیلم، نور و سایر شرایط محیط در وضعیت مطلوبتان قرار خواهد گرفت .

انواع سنسور :A

برای اینکه نور، دما، وجود دود و سایر شرایط محیط به سیستم هوشمند اطلاع داده شود، این سیستم قابلیت اتصال انواع مختلف سنسور را دارد .

آیفون تصویری :

با صفحات لمسی قابل حمل و دیواری سیستم هوشمند آرشید از هر نقطه خانه می توانید پاسخگوی آیفون باشید .

ریموت کنترل :

همه ی ریموت کنترل های خانه را جمع کنید. ریموت هوشمند این سیستم کنترل کلیه تجهیزات صوتی، تصویری، روشنایی، سرمایش- گرمایش و غیره را از هر نقطه ای در منزل امکانپذیر می کند .

ابیاری فضای سبز :

هنگام مسافرت دیگر نیازنیست ابیاری گیاهان رابه همسایه بسپارید.با برنامه ریزی سیستمcontrolبرای ابیاری گیاهان،هم درزمان و هم دراب صرفه جویی کنید .

 

ویژگی های خانه هوشمند آرشید

قابلیت ارتقا به مرور زمان: یکی از ویژگی های نسل جدید خانه هوشمند امکان ارتقا به مرور زمان است. از هر سیستمی می توان هوشمند سازی را شروع کرد و بسته به نیاز و بودجه آن را ارتقا داد .

امکان اجرا در پروژه های ساخته شده و در حال ساخت: طیف وسیع محصولات بی سیم و عدم نیاز به بستر سازی ویژه برای این گروه از محصولات هوشمند، امکان نصب سیستم را در پروژه های ساخته شده نیز فراهم آورده است .

نصب آسان و سرعت اجرای بالا: سهولت نصب محصولات و روش های آسان و کم هزینه بسترسازی باعث می گردد. نصب سیستم هوشمند آرشید به سادگی و با سرعت زیادی قابل انجام باشد .

کاربری گسترده: قابلیت های خانه هوشمند آرشید امکان استفاده از این سیستم در پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، هتل و غیره را فراهم می کند .

استفاده ساده برای کودکان و سالمندان: با سیستم خانه هوشمند آرشید سالمندان و کودکان می توانند به سادگی از بخش های مختلف خانه هوشمند استفاده کنند .

تنوع واسط کاربری: محصولات واسط کاربر در خانه هوشمند آرشید بسیار متنوع بوده و از ریموت کنترل گرفته تا کلیدهای سناریو پذیر، انواع صفحه لمسی و همچنین انواع گوشی ها و تبلت های هوشمند(Android, Apple, Windows) در این گروه طبقه بندی می شوند .

کارکرد همزمان سیستم سنتی و هوشمند: طراحی منحصر به فرد خانه هوشمند آرشید به کاربران امکان استفاده از سیستم سنتی در کنار تجهیزات هوشمند را ارائه نموده است. به طور مثال کاربران می توانند با استفاده از کلید روشنایی سنتی، لامپی را خاموش یا روشن کنند و همزمان همان خط روشنایی را با گوشی موبایل خود کنترل کنند .

 

 

شاید یکی از دلایل مهمی که سیستم‌های خانه هوشمند را از نظر اقتصادی توجیه می‌کند، صرفه جویی در مصرف انرژی باشد.  هزینه ی  بالای آب، برق، گاز، تلفن و و نیاز به صرف جویی بیشتر در مصرف این موارد نیاز به یک سیستم کنترلری هوشمند دارد